İngiltere Yerleşim Vizesi


Türkiye’de her sene ortalama 3.500 kişi İngiltere Yerleşim Vizesine başvurmaktadır. Vize başvurularında özellikle İngiltere’de yaşayan sponsorun gelir durumunu iyi açıklanması vize başvurularının olumlu sonuçlanması açısından büyük önem taşımaktadır. Ayrıca İngiltere yerleşim vizesine başvurmadan önce mutlaka İngilizce sınavına girerek alınmış olan sertifikanın orijinalinin başvuru evrakları arasına eklenmesi gerekir.

Yapılan son kanun değişikliği ile birlikte vize başvurusu yapacak kişilerin eşleri yıllık minimum 18.600 Pound gelir beyan etmeleri gerekmektedir. Bu gelir düzeyi, eşlerin sahip oldukları çocuk sayısına göre artış göstermektedir.

Vize başvurusu yaparken sunulacak olan belgeler ile beraber vize memurunu evliliğin gerçek olduğuna ikna etmek gerekir.


Başvurular, yapıldığı döneme bağlı olarak sonuçlanma süreleri değişmektedir. Yoğun yaz aylarında yapılan vize başvuruları 8-12 haftada sonuçlanırken, kış aylarında yapılan vize başvuruları ortalama 6 -8 arasında haftada sonuçlanmaktadır.


Pasifik Sınav Merkezi profesyonel vize danışmanlığında İngiltere yerleşim vizesi başvurunuzu gerçekleştirmek için danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz..


Pasifik Sınav Merkezi